oferta podróży

DELTA OKAWANGO I WODOSPADY WIKTORII

Delta Okawango i Wodospady Wiktorii – to dwie z największych atrakcji turystycznych świata i dwa z siedmiu naturalnych cudów świata. Ważną częścią tej wyjątkowej wyprawy jest również safari mobilne i noclegi w parkach narodowych na dzikich campingach, bez ogrodzeń i bez infrastruktury, ale z przewodnikami i kucharzem, którzy codziennie przygotowują bezpieczne obozowisko, posiłki oraz atmosferę, której nigdy nie zapomnisz. Wyjazd ten pozwala zobaczyć najpiękniejsze miejsca Afryki, zwierzęta żyjące w naturalnych warunkach, czasem zaglądające również do obozowiska, ale także doświadczyć luksusu safari w dawnym stylu.

Główne atrakcje

Wodospady Wiktorii

to jeden z siedmiu naturalnych cudów świata, gdzie wody rzeki Zambezi wlewają się do szczelin tektonicznych, tworząc wysokie na ponad 100 metrów wodospady. Wielkość wodospadu oraz ilość spadającej wody są spektakularne, tym bardziej jeśli można je zobaczyć z góry, podziwiając masy wody dziko przelewającej się przez brzegi szczelin oraz spokojne, szerokie rozlewiska rzeki przed wodospadem.

Park Narodowy Chobe

ten przepiękny park narodowy, usytuowany wokół rzeki Chobe, jest największym skupiskiem dzikich zwierząt w Afryce i domem dla ponad 400 gatunków ptaków. Obserwowanie dzikiej przyrody, słoni, hipopotamów czy antylop z sunącej pomiędzy trzcinami łodzi, jest niezapomnianym przeżyciem.

Rezerwat Moremi

Rejonu słynącego z niezwykle pięknych krajobrazów, różnorodnych masywów górskich, kraterów i żyjących tam na wolności słoni, nosorożców, lwów i wielu gatunków antylop.

Central Kalahari Game Reserve

jest olbrzymim i odległym rezerwatem, który zajmuje powierzchnię 52800 km² (powierzchnia większa od Słowacji). Pomimo wielkości, Centralny Rezerwat Kalahari jest bardzo mały znany i dość rzadko odwiedzany przez turystów, ale na pewno warty zobaczenia ze względu na wyjątkowo piękną przyrodę, określaną jako “niekończąca się dzicz pełna zwierząt“, przede wszystkim springboków, oryksów, gnu, elandów i żyraf. Czerwone piaski, wydmy, złociste trawy i karłowate akacje piaskowe, tworzą niezwykle malowniczą afrykańską scenerię.

Park Narodowy Makgadikgadi

Solniska znajdujące się w tym parku narodowym są jednymi z największych solnisk na świecie i są one pozostałością po jeziorze Makgadikgadi, które przed 10 tysiącami lat miało obszar większy niż Szwajcaria. Obecnie największe solnisko Makgadikgadi zajmuje około 5 tysięcy km2. Na terenach tych istnieje wrażliwy na wszelką ingerencję człowieka i warunki pogodowe ekosystem, który zamieszkują głównie antylopy i drapieżniki, a w porze suchej (kwiecień – październik) przez Makgadikgadi migrują duże stada bawołów afrykańskich i słoni.

Buszmeni

Uchodzą za jeden z najstarszych ludów świata, prawdopodobnie jego przedstawiciele zamieszkiwali również tereny Europy w epoce neolitu. Bogata kultura Buszmenów pozostała niezmieniona od tysięcy lat. Obecnie lud ten liczy zaledwie 80 tys. osób i zamieszkuje głównie tereny Kalahari. Buszmeni są koczowniczym ludem, zajmują się głownie polowaniem na zwierzęta, w czym są prawdziwymi mistrzami oraz zbieraniem jadalnych roślin.

Herero

To tak naprawdę oryginalna nazwa dla ludzi kultury, którą dziś reprezentują Himba, ubierający się w skóry i barwiący swoje ciało ohrą. Jeszcze przed dwustu laty, dziś tak skrajnie różniący się strojem – Himba i Herero – wyglądali identycznie i tworzyli spójną społeczność. Jednak dzisiejsi Herero, są tą częścią ludu, która w XIX wielu przyjęła wprowadzaną przez misjonarzy modę wiktoriańską oraz styl życia kolonizatorów. Dzisiejsi Herero żyją nadal w małych wioskach, jednak ich domy, tak jak i kolorowe, fantazyjne stroje, są niezwykłym połączeniem tradycyjnej kultury z elementami kultury zachodniej.

najbliższy termin

01.07.2023 - 16.07.2023 (16 dni)

30.10.2023 - 13.11.2023 (16 dni)

KOSZT: 3550 EUR

Cena zawiera :

prywatne safari w Parku Narodowym Chobe i w Delcie Okawango oraz wszystkie atrakcje (wg programu)
pełne wyżywienie w czasie tegoż safari (3 posiłki, kawa, herbata)
4 noclegi w hotelu i 10 na campingach
wyżywienie wg programu
wstępy do parków i rezerwatów, safari
transport i paliwo
opiekę lokalnego i polskiego przewodnika
wypożyczenie sprzętu campingowego

Cena nie zawiera :

biletu lotniczego
ubezpieczenia
wyżywienia wg programu
wizy do Zimbabwe (50 EUR)

Zapraszam do kontaktu !

Jeśli zaciekawiła Cię ta wyprawa, daj znać, chętnie prześlę szczegółowy program.

Odkryj nieznane

Podróże tematyczne