o mnie

KIM JESTEM

IMG_2893 copy

Anna Łukawiecka

CEO and Co founder

Jestem socjologiem, podróżniczką i przewodnikiem górskim. Pochodzę ze Szczecina, jednak chcąc mieszkać w górach, przeprowadziłam się do Zakopanego, gdzie spędziłam ponad 15 lat. W latach 2003 – 2006 mieszkałam również w Niemczech, od 2017 roku w Andaluzji, w górach Sierra Nevada, gdzie prowadziłam hostel, a od roku 2021 mieszkam w Namibii.

Podróże kochałam od zawsze – w dzieciństwie zwiedziłam Polskę i część Europy dzięki wyjazdom na wszelkie możliwe obozy, kolonie, rajdy i biwaki. W kolejnych latach odkrywałam Europę, a podróże na południe Afryki rozpoczęłam w 2000 roku i w kolejnych latach były to wielokrotne samodzielne wyjazdy do Namibii, Botswany, Zambii, Zimbabwe oraz prowadzone przez kilka lat terenowe badania etnograficzne w Namibii dla Muzeum Narodowego Szczecinie i Muzeum Etnograficznego w Krakowie, które zostały nagrodzone Medalem za Zasługi dla Afrykanistyki Polskiej.

Afrykańskie wyprawy obudziły, we mnie miłość do tutejszej natury, kultury i wciąż bardzo autentycznych mieszkańców tych krajów oraz pragnienie kolejnych podróży i dzielenia się moimi odkryciami z innymi, dlatego też rozpoczęłam podróżowanie najpierw z przyjaciółmi, a później również z grupami klientów. Najważniejszą ideą moich podróży jest poznawanie autentycznych miejsc, doświadczanie bycia w danym kraju oraz spotkania z mieszkańcami, żeby poznawać ich codzienne życie i duchowość, a poprzez to lepiej rozumieć inne kultury, własną kulturę i poznawać siebie. 

Podróże, które organizuję i prowadzę pozwalają także współuczestnikom poznawać inne kraje i kultury od wewnątrz oraz otwierać się na głębsze rozumienie innych ludzi i samych siebie. Chętnie współtworzę wyjazdy z osobami, które w podróży chcą doświadczać przygody, są ciekawe życia mieszkańców innych krajów i lokalności. Wspólne podróże dają nam także możliwość rozmowy o tym, co przeżywamy, wymiany odczuć i refleksji, a to pozwala nam patrzeć na wydarzenia, na innych i na siebie z nowej perspektywy i wciąż odkrywać świat i siebie oraz oswajać to, co wydaje się obce, nowe, a czasem nawet dziwne, czy niepojęte. 

Aktualnie organizuję i prowadzę takie właśnie podróże do Namibii, Botswany i Zimbabwe. Oferuję podróże dla klientów indywidualnych i dla grup, jako wyjazdy partnerskie oraz we współpracy z biurami podróży. Program każdego wyjazdu dostosowuję do potrzeb i charakteru klientów. 

Poza podróżami organizuję także spotkania i wystawy fotograficzne.Obecnie piszę książki o swoich podróżach do Afryki oraz o kilku latach spędzonych w Andaluzji. Osobom zainteresowanym sprzedaję przywiezione z podróży ozdoby etniczne, lokalną biżuterię, kosmetyki, przedmioty użytkowe, przyprawy, herbaty i różne specjały kulinarne.Zajmuję się również bieżącym opisywaniem moich podróży, przygód i spotkań z ludźmi. Swoimi opowieściami i refleksjami dzielę się na blogu Fair Nomad oraz na facebookowych fun page’ach Fair Nomad i Nomadic Gene.

Zapraszam do kontaktu !

Chętnie porozmawiam, odpowiem na wszelkie pytania i bardzo chętnie wybiorę się we wspólną podróż.  Do usłyszenia! Do zobaczenia!

Odkryj nieznane

Podróże tematyczne