oferta podróży

PRZYRODA I GEOLOGIA NAMIBII

Wyprawa dla osób, które chcą poznać przyrodę i geologię Namibii w sposób fascynujący i pogłębiony. Nasz program zawiera główne atrakcje Namibii, ale również te, rzadko odwiedzane przez turystów, pomimo, że są to unikalne w skali świata miejsca. Ta podróż jest dedykowana osobom, które kochają przygody i uważne poznawanie przyrody.

Główne atrakcje

Pustynia Namib

Najstarsza pustynia świata, gdzie zobaczymy zachód i wschód słońca, dzięki którym piasek przybiera intensywnie czerwony odcień. Wejdziemy na najwyższe na świecie wydmy i być może wytropimy żyjące na pustyni zwierzęta. Odwiedzimy także jedno z najpiękniejszych i najbardziej fotogenicznych miejsc na świecie – dolinę Deadvlei, w której wciąż można zobaczyć pnie uschniętych akacji, które są świadectwem tego, że kiedyś dopływała tu woda i na pewno poczujemy siłę prażącego afrykańskiego słońca oraz ciszę i spokój pustyni.
Zobaczymy także głęboki, malowniczy kanion Sesriem, który wielokrotnie był wypełniony wodą niemalże po brzegi urwisk, czego ślady widać do dziś na jego ścianach.

Kanion Rybiej Rzeki

Jest drugim co do wielkości kanionem na świecie. Długość kanionu to około 160 km, szerokość do 27 km i głębokość do 550 m i był kształtowany przez około 650
milionów lat. Rzeka Fish jest okresową, ale najdłuższą rzeką śródlądową Namibii (650 km). W dolnej części kanionu mieszczą się gorące źródła Ai Ais.

Jazda terenowa po drogach i bezdrożach Damaralandu

Rejonu słynącego z niezwykle pięknych krajobrazów, różnorodnych masywów górskich, kraterów i żyjących tam na wolności słoni, nosorożców, lwów i wielu gatunków antylop.

masyw Brandbergu

Piękny masyw Brandbergu jest granitowym kompleksem górskim, do którego należy najwyższy szczyt Namibii – Koenigstein, 2573 m n.p.m. Rejon ten zamieszkiwali niegdyś Buszmeni, którzy pozostawili na skałach liczne malowidła (około 50 tysięcy), w tym najbardziej znane – White Lady, liczące około 2000 lat. Wokół masywu mieszczą się liczne małe, często prywatne kopalnie kamieni półszlachetnych.

Plemię Himba

Ludzi tych nazywa się ostatnimi nomadami Afryki. Himba wciąż żyją tradycyjnie, tak jak przed kilkuset laty, wciąż ubierają się w skromne stroje ze skór, codziennie nacierają swoje ciała czerwoną ochrą zmieszaną z tłuszczem i ziołami, co sprawia, że wyglądają baśniowo. Himba zajmują się wypasem krów i mniejszych zwierząt, wędrują ze stadami w poszukiwaniu pastwisk i wody. Spotkanie ludzi, którzy żyją w tak skrajnie różny sposób, niż ten, do którego my przywykliśmy, pozwoli nam spojrzeć szerzej na różnorodność kultur i nasz styl życia oraz wartości.

Park Narodowy Etoszy

Jest jednym z największych parków narodowych na świecie, został ustanowiony jako rezerwat już w 1907 roku, czyli na początku okresu kolonialnego, dzięki czemu tereny te nigdy nie były zagospodarowane, przyroda jest zupełnie dziewicza, a zwierzęta żyją w zupełnie naturalnych warunkach. Park zamieszkują 144 gatunki ssaków oraz 340 gatunki ptaków.
W parku prawdopodobnie uda nam się zobaczyć największe drapieżniki, słonie, nosorożce oraz różne rodzaje dużych i małych antylop.

Meteoryt Hoba

Największym na świecie meteorytem i jednocześnie największym znanym litym kawałkiem żelaza, waży około 60 ton i ma wielkość samochodu osobowego. Meteoryt od momentu upadku na Ziemię, około 80 tysięcy lat temu, wciąż leży w tym samym miejscu. Meteoryt można nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć.

najbliższy termin

6-28.08.2023 (23 dni)

KOSZT: 2900 EUR

Cena zawiera :

wszystkie atrakcje (wg programu)
wstępy do parków i rezerwatów
6 noclegów w hotelu i 17 na campingach
wyżywienie wg programu
samochody 4x4 i paliwo
opiekę polskiego przewodnika
wypożyczenie sprzętu campingowego

Cena nie zawiera :

biletu lotniczego
ubezpieczenia
wyżywienia wg programu

Zapraszam do kontaktu !

Jeśli zaciekawiła Cię ta wyprawa, daj znać, chętnie prześlę szczegółowy program.

Odkryj nieznane

Podróże tematyczne