oferta podróży

WYPRAWA OFF ROAD PO WYDMACH

Wyprawa dedykowana jest tym, których cieszą podróże poza utartymi szlakami. Miejsca, do których dotrzemy są wyjątkowe i rzadko bywają odwiedzane przez turystów, więc i drogi czasem są ledwie widoczne, trakty prowadzą przez sawanny i góry. Specjalną częścią wyprawy jest przejazd przez tę część Wybrzeża Szkieletowego, która jest zamknięta dla indywidualnej turystyki. Podróż przez ścisły rezerwat oznacza off road pomiędzy wydmami, campingowanie bez żadnej przygotowanej wcześniej infrastruktury oraz ekscytujące spotkania z pustynnymi słoniami i lwami. Przejazd wymaga doświadczenia w jeździe terenowej, jednak nie wszyscy uczestnicy muszą być kierowcami. Jeżeli kochasz outdoorowe przygody i naprawdę dziką przyrodę – ta podróż jest dla Ciebie.

Główne atrakcje

Pustynia Namib

Najstarsza pustynia świata, na której obejrzymy zachód i wschód słońca, dzięki którym piasek przybiera intensywnie czerwony odcień. Wejdziemy na najwyższe na świecie wydmy i być może wytropimy żyjące na pustyni zwierzęta. Odwiedzimy także jedno z najpiękniejszych i najbardziej fotogenicznych miejsc na świecie – dolinę Deadvlei, w której wciąż można zobaczyć pnie uschniętych akacji, które są świadectwem tego, że kiedyś dopływała tu woda i na pewno poczujemy siłę prażącego afrykańskiego słońca oraz ciszę i spokój pustyni. Zobaczymy także głęboki, malowniczy kanion Sesriem, który wielokrotnie był wypełniony wodą niemalże po brzegi urwisk, czego ślady widać do dziś na jego ścianach.

Jazda terenowa po drogach i bezdrożach Damaralandu

Rejonu słynącego z niezwykle pięknych krajobrazów, różnorodnych masywów górskich, kraterów i żyjących tam na wolności słoni, nosorożców, lwów i wielu gatunków antylop.

Jazda terenowa po wydmach Wybrzeża Szkieletowego

Należących do ścisłego rezerwatu, na teren którego wstęp mają tylko małe i nieliczne grupy pod przewodnictwem licencjonowanych przewodników. Jazda terenowa przez jedną z najdzikszych części Namibii wymaga umiejętności jazdy przez piaski i jest niezapomnianym przeżyciem, również z powodu biwakowania na pustyni, bez żadnej infrastruktury, a często w towarzystwie pustynnych słoni i lwów.

Park Narodowy Etoszy

Jest jednym z największych parków narodowych na świecie, został ustanowiony jako rezerwat już w 1907 roku, czyli na początku okresu kolonialnego, dzięki czemu tereny te nigdy nie były zagospodarowane, przyroda jest zupełnie dziewicza, a zwierzęta żyją w zupełnie naturalnych warunkach. Park zamieszkują 144 gatunki ssaków oraz 340 gatunki ptaków. W parku prawdopodobnie uda nam się zobaczyć największe drapieżniki, słonie, nosorożce oraz różne rodzaje dużych i małych antylop.

najbliższy termin

17.11 – 08.12.2023 (22 dni)

KOSZT: 3800 EUR

Cena zawiera :

prywatne safari off road (8 dni) w ścisłym rezerwacie Parku Narodowyego Skeleton Coast
wszystkie atrakcje (wg programu)
wstępy do parków i rezerwatów
4 noclegi w hotelu i 16 na campingach
wyżywienie wg programu
samochody 4x4 i paliwo
opiekę polskiego przewodnika
wypożyczenie sprzętu campingowego

Cena nie zawiera :

biletu lotniczego
ubezpieczenia
wyżywienia wg programu

Zapraszam do kontaktu !

Jeśli zaciekawiła Cię ta wyprawa, daj znać, chętnie prześlę szczegółowy program.

Odkryj nieznane

Podróże tematyczne